Tel: +86 755 2357 1734

Mob: +86 189 2287 9832

E-mail:

Blogy/novinky

Domov - O nás - Blogy/novinky - Ako si vybrať a určiť materiály z plastovej živice pre váš projekt výrobku na lisovanie plastov?

Ako si vybrať a určiť materiály z plastovej živice pre váš projekt výrobku na lisovanie plastov?

03. 01, 2022

Na dnešnom trhu existujú tony materiálu, z ktorého si zákazník môže vybrať. Preto je proces výberu plastov na vstrekovanie plastov na začiatku veľmi náročný. V Best times mould & plastic products technology Ltd. si dobre uvedomujeme, že každý plastový živicový materiál má svoje jedinečné vlastnosti a výhody, preto úzko spolupracujeme s našimi zákazníkmi pri výbere vhodných materiálov pre ich výrobné projekty.


Nasledujú niektoré najbežnejšie používané živicové materiály:


ABS

ABS (akrylonitril-butadién-styrén) je rozšírenejšie používaný v rôznych priemyselných odvetviach od automobilového priemyslu až po výrobu potrubí kvôli jeho najpozoruhodnejšej nárazovej sile a mechanickej pevnosti. Kovový povlak sa najľahšie pripevňuje na ABS, preto je tento materiál veľmi vhodný na výrobu telefónov, sprchových hlavíc a manipulačných produktov. Avšak, Tento materiál nie je veľmi odolný voči chemikáliám, takže je lepšie ho nepoužívať v aplikáciách vyžadujúcich elektrickú izoláciu alebo ultrafialovú odolnosť.


Acetal/POM

POM, tiež známy ako Acetal, sa môže pochváliť vynikajúcou povrchovou klzkosťou, odolnosťou voči tečeniu (pamäť) a chemickým rozpúšťadlám. Ide o ideálny materiál pre aplikácie v potravinárskom, nápojovom, strojárskom, automobilovom a domácom priemysle. Túto živicu si zvyčajne vyberáme na výrobu komponentov hračiek, ako aj ozubených kolies a ložísk. Okrem toho sa často používa pri výrobe automobilových výrobkov a výrobkov pre domácnosť. Nie je to však dobrá voľba pre aplikácie pri vysokých teplotách.


Polypropylén

Polypropylén, bežne známy ako PP, je známy svojou flexibilitou pri balení, hospodárení s tekutinami a spracovaní, výrobkov pre domácnosť a niektorých automobilových dielov. Hoci polypropylén je druh horľavého materiálu a je náchylný na ultrafialové žiarenie, stále má dobrú chemickú odolnosť a elektrickú odolnosť. Väčšina druhov PP je horľavá a náchylná na degradáciu UV žiarením.


HIPS

HIPS, skratka pre vysoko rázový polystyrén, je tvrdý materiál s nízkymi nákladmi, výkonom a prispôsobiteľným povrchom. Tento materiál sa ľahko tlačí, lepí, lepí a dekoruje a je bežný v obchodnom, zobrazovacom, tlačiarenskom, grafickom a prototypovom priemysle. Hoci je horľavý, na trhu existujú odrody spomaľujúce horenie.


LDPE

LDPE, teda polyetylén s nízkou hustotou, je verzia polyetylénu s najvyššou flexibilitou. Má vysokú odolnosť proti vlhkosti a vysokú rázovú pevnosť. Tento materiál sa zvyčajne používa pri výrobe mnohých spotrebných tovarov, domácich potrieb, ako aj zdravotníckych potrieb a drôtov. Tento materiál sa však ťažko spája, preto je lepšie ho nepoužívať v extrémnom počasí alebo vysokej teplote.


Kľúčové úvahy pri výbere živicových materiálov:

Pri výbere živicového materiálu pre váš výrobný projekt majte na pamäti nasledujúce premenné:

· Odolnosť voči nárazu ‿Niektoré plastové výrobky vyžadujú vyššiu základnú pevnosť ako ostatné, preto by sa mala o nárazovej sile IZOD živicového materiálu rozhodnúť pred spustením formy.

· Pevnosť v ťahu ‿Na meranie odolnosti živice v ťahu a jej schopnosti vydržať určité množstvo zaťaženia zvyčajne používame maximálnu pevnosť v ťahu alebo konečnú pevnosť.

· Modul ohybu ‿do akej miery sa dá materiál ohnúť bez poškodenia a stále sa dokáže vrátiť do pôvodného tvaru.

· Tepelná odolnosť ‿Pri niektorých plastových výrobkoch, ktoré vyžadujú izoláciu alebo toleranciu pre relatívne širší rozsah teplotných podmienok, je tepelná odolnosť veľmi dôležitá.

· Absorpcia vody ‿Koľko vody absorbuje materiál po 24 hodinách ponorenia, zvyčajne sa meria v percentách.


Výber živicových materiálov pre váš projekt


Ak si pred spustením formy vyberiete najvhodnejší živicový materiál, ušetríte nielen čas a náklady, ale zabezpečíte svoju výrobu s najvyššou možnou úrovňou výkonu a vyrobiteľnosti. Ak chcete zaručiť ideálny výber živicového materiálu, odporúčame vám poradiť sa s kvalifikovanou spoločnosťou na vstrekovanie plastov (Best times mold & plastic products technology Ltd.)


Ako si vybrať