Tel: +86 755 2357 1734

Mob: +86 189 2287 9832

E-mail:

Blogy/novinky

Domov - O nás - Blogy/novinky - Systém horúcich vtokov pre know-how na vstrekovanie plastov

Systém horúcich vtokov pre know-how na vstrekovanie plastov

03. 08, 2022

Prečo potrebujeme systém horúcich vtokov pre vstrekovacie formy na plasty?

Studený kanál formy sa týka úseku medzi dutinou formy a bránou. Roztavený plast si zachováva svoju tekutosť vo vnútri bežca vďaka vstrekovaciemu tlaku a vlastnému teplu. Ako súčasť formovacieho materiálu však bežec nie je žiadnou súčasťou výrobku. Výsledkom je, že pri navrhovaní formy musíme myslieť nielen na výplň, ale aj na výrobu šetriacu materiál skrátením alebo zmenšením bežca; v skutočnosti je pre nás veľmi ťažké mať oboje cez studený žľab. ale systém horúcich vtokov môže tento problém vyriešiť.


Typy a aplikácie horúcich bežcov:

Pri použití horúceho vtoku je veľmi dôležitý správny výber typu brány, pretože typ brány priamo určuje výber komponentov horúceho vtoku, ako aj výrobu a dizajn foriem. Preto je možné horúci vtok rozdeliť do 3 typov na základe typu vtoku, t. j. (1) systém horúceho vtoku s horúcim hrotom, (2) systém horúceho vtoku s vtokovým vtokom a (3) systém horúceho vtoku s ventilovým vtokom.


Hot Tip Hot Runner

Je to najrozšírenejší horúci vtok, pretože každý dodávateľ horúcich vtokov poskytuje tento systém. Aj keď systémy od rôznych dodávateľov obsahujú rôzne dýzy a vložky dýz rôznych tvarov a veľkostí, fungujú presne rovnakým spôsobom, ktorým je presné nastavenie a riadenie teploty formovania na bráne pomocou metódy, ktorá kombinuje horúci hrot vložky na prednej strane tryska s chladiacim systémom. Každá spoločnosť zaoberajúca sa horúcou vodou investovala veľa peňazí do výskumu a vývoja hot tipov.


Systém horúceho vtoku je možné použiť pre väčšinu plastových formovacích materiálov, ako sú PP, PE, PS, LCP, PA, PET, PBT, PEEK, POM, PEI, PMMA, ABS, PVC, PC, PSU a TPU , atď. Všeobecne povedané, brána s horúcim hrotom sa používa na výrobu stredne veľkých a malých dielov, napr. vhodné na výrobu makro častí. Priemer prierezu brány je zvyčajne medzi 0,5 mm a 2,0 mm.


Sprue Gating Hot Runner

V horúcom kanáli vtokového kanála vstupuje roztavený plast do dutiny formy cez otvorenú rúrku. Strata tlaku toku taveniny v oblasti brány je veľmi malá. Systém horúceho vtoku vtokového kanála je vhodnejší na výrobu stredne veľkých a veľkých dielov. značka brány bude viditeľnejšia vďaka väčšej veľkosti. Takže systém horúcich vtokov vtokového vtoku sa zvyčajne aplikuje na interné produkty alebo komponenty, ktoré nemajú vysoké požiadavky na vzhľad značiek vtoku. Vtokový kanálik sa tiež často používa v kombinácii so studeným kanálom, t. j. dýza vtoku sa berie ako hlavný kanál a kanálik a vtokový kanál sa navrhuje pozdĺž studeného kanála. V aplikácii je možné zväčšiť vtokový vtok pre plynulý tok, pretože značky vtoku na studenom vtoku nie sú dôležité.


Hot Runner Valve Gating

Horúci vtok s ventilovým vtokom je ďalší systém horúcich vtokov, ktorý dodávajú globálne hlavné spoločnosti s horúcimi vtokmi. Prostredníctvom ovládača ventilového čapu tento ihlový systém mechanicky otvára alebo zatvára bránu vo vopred nastavenom čase. Tento typ horúceho vtoku má výhody predchádzajúcich 2 systémov (Hot Tip Hot Runner & Sprue Gating Hot Runner), ako je manuálne ovládanie času otvorenia/zatvorenia brány, čo umožňuje hladké a lesklé označenie brány a rozšírenie aplikácie horúceho vtoku.

(Best times mould & plastic products technology Ltd.)


Systém horúcich vtokov pre vstrekovanie plastov know-how formy


Systém horúcich vtokov pre vstrekovanie plastov know-how formy